Jak wygląda droga powietrza w rekuperatorze?

Powietrze dostaje się przez czerpnię i jest wciągane do rekuperatora. Sam rekuperator znajduje się w budynku, więc pomiędzy czerpnią a rekuperatorem powietrze przechodzi przez kanały wentylacyjne. Po dotarciu do rekuperatora przepływa przez filtr.

Rekuperatory wyposażone są w filtry o różnej klasie i dokładności filtracji, w zależności od modelu i producenta: niektóre, jak klasa G3, mogą filtrować tylko duże cząstki, takie jak pył i drobiny; filtry klasy M5 i F7 mogą również zatrzymywać pył węglowy, smog, wirusy i alergeny wirusy i alergeny. Filtr jest jedynym elementem całego systemu, który wymaga regularnej wymiany.

Następnie powietrze dociera do wymiennika. Tam otrzymuje energię cieplną z nagrzanego powietrza , które jest usuwane z budynku. Następnie przechodzi przez system dystrybucji powietrza i dociera do konkretnego pomieszczenia. Powietrze zostaje dogrzewane przez system grzewczy budynku i ostatecznie wraca osobną drogą do rekuperatora. Później przekazuje energię cieplną nowemu powietrzu, które następnie jest wywiewane z budynku przez wyrzutnię. Jeśli temperatura zewnętrzna jest wysoka, a powietrze nie wymaga dogrzania, droga jest prawie taka sama, ale z pominięciem wymiennika ciepła.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Oferujemy montaż pomp ciepła, klimatyzacji, rekuperacji